Najčastejšie otázky

? Spôsob ukladania podlahových dosiek

Pokládku podlahových dosiek zvládnete bez problémov svojpomocne. Najvhodnejší nástroj na rezanie je ručná kotúčová píla, spôsob pokládky Vám radi vysvetlíme, prípadne odkonzultujeme priamo na mieste s posúdením vhodnosti podkladu. Pri pokládke priemyselnej podlahy nie je potrebné odstaviť výrobu alebo vyprázdniť sklad. Podlaha je pripravená k okamžitému používaniu.

? Vhodný podklad pre plastové priemyselné podlahy

Podklad pre podlahové dosky si nevyžaduje zvláštne úpravy, môže sa jednať aj popraskaný, vyštrbený, mastný, vlhký lebo inak poškodený povrch. Ušetríte čas i prostriedky potrebné na prípravu podkladu pre priemyselnú podlahu. Dôležité je aby bol podklad primerane rovný, nakoľko doska sa tvarovo prispôsobí podkladu. Nerovnosti do 1cm/m dĺžky nie sú závadou. Väčšie nerovnosti je potrebné upraviť. V prípade potreby Vám odporučíme spôsob a rozsah opravy podkladu.

V niektorých prípadoch je alternatívou použitie záťažových masívnych podlahových dosiek o hrúbke 430 mm.

? Výpočet počtu podlahových dosiek potrebných na konkrétnu pokládku

Pri výpočte potrebného množstva podlahových dosiek vzhľadom na požadovanú plochu v m2 Vám radi pomôžeme. Pre dosky o rozmere 1200x800mm je nášľapná plocha (podlahová plocha dosky) 0,88 m2 a pre dosky o rozmere 600x800mm je nášľapná plocha (podlahová plocha dosky) 0,43 m2.

? Farebné variácie priemyselných podláh

Podlahové dosky môžeme na želanie zákazníka nastriekať farbou RAL (rovnako sa farbia napr. spomaľovacie prahy), príplatok za malú podlahovú dosku je 3 euro, za veľkú podlahovú dosku 6 euro. Vhodnosť použitia farebnej podlahovej dosky je nutné konzultovať.

? Materiál

Nejedná sa o gumené priemyselné podlahy ani bežné plastové podlahy. Nakoľko je vstupným materiálom káblové PVC, naše priemyselné podlahy sa vyznačujú unikátnymi vlastnosťami ako sú nehorľavosť, vysoká záťažovosť podláh a pod. Bližší popis užitkových vlastností nájdete na úvodnej stránke.